S Maseratim od začátku ze země

Seriál ze země - zastavení, krok, klus a problémy

U sportovních koní jako je Maserati není většinou kladen důraz na kvalitu vodění. Já sama jsem tuto vlastnost pozorovala, ať už u jezdce či ošetřovatelů. Koně jsou pak většinou zmatení a nevědí, kde jsou osobní hranice, a proto jsem se rozhodla tento sektor zopakovat.

Specialita podniku - Trajánek

Jsme s Lindou na výletě a volá mi taková vcelku zajímavá paní, že má temperamentního koně a že si ho pronajímá 13 letá holčička. Měla jsem hrůzu se do něčeho takové angažovat, ale nakonec jsem se přijela podívat.

Když jsem se dostavila na první lekci, tak jsem viděla pouze strach, který Trajánkovi zářil z očí a připadala jsem si jako anděl vstupující do pekla. Holčička seděla na koní, sedlo do strany a kůň strach v očích z majitelky, která ho držela na lonži.

Taky mě informovali, že se občas nedá chytit, a tak z toho vzniklo tohle video...

Fakt je takový, že se jedná o koně, kterému není nasloucháno, a tak křičí o pomoc, neboť se necítí u lidí v bezpečí. Získat důvěru u těchto koní koní může být oříšek a časová investice je to nejlepší co v těchto případech můžete udělat.

Trajánek po sedlem...

Většina tréninků na jízdárně je srdcervoucí. Každý by si asi řekl... proč není na lonži? Fakt je takový, že když dostanete do tréninku něco takto chaotického, tak se modlíte, aby se nic nestalo. A říkáte si, jak tohle funguje už rok? Však ten kůň je chudák... bohužel jsem malý pán, který se naskytl v chaosu 1x za čas. Samozřejmě, že tomuto předcházeli lekce na lonži, ale ne vždycky budu přítomná s lonží, neboť si dívčina koně pronajímá, a tak je důležité, aby se naučila jednat i sama a tím, že se daným situacím budeme pouze vyhýbat, tak jim také nepomůžu.