Září

Ahoj milí přátelé, srpen utekl jako voda a stres se točil kolem mého dokonalého nápadu udělat z mé knihy tištěnou verzi, avšak jsem netušila, že to bude tolik stresu a peněz. Nakonec jsem z levné černo bílé verze přidala barevné obrázky, což zvedlo počet stránek a cenu knihy, nehledě na to, že zahraniční program způsobil nezbytnost celou knihu přeupravit, což vyšlo přes 13 tisíc a tvorba obálky přes další 3 tisíce.

Bohužel mě nikdo neupozornil, že překopat celou knihu mě bude stát tyto vesmírné částky, a tak jsem se smířila s faktem, že není cesty zpět. Rozhodla jsem se nakoupit 50 ks s tím, že mě celá tahle paráda stála přes 25 000 bez mojí práce . I když vím, že budu ráda, když se mi náklady pokrejí, tak budu o to radši, pokud kniha přinese více pochopení do koňského průmyslu, i když to pro mě nebude znamenat výdělek.

Poslední dva týdny jsem byla s manželem v Kanadě na svatbě jeho kamaráda a od příjezdu jsem nemocná, tak doufám, že se budu moc brzo vrátit do života.

Videa tohoto měsíce jsou staršího data, avšak patří do pestrého portfolia, kdy jsem pracovala s koňmi, kterým chyběla důvěra a správná rovnováha, a tak jsem se jim snažila zpříjemňovat život, ačkoliv jsem jim vlastně "ubližovala" tím, že jsem jim ukazovala naději.

Děkuji za vaši podporu.

S láskou Evka

Drezurní trénink Kačky a Merlota

Člověk je přítel

"Práce ze země" s Iduškou

Získávání důvěry

Ze země s udidlem a sedlem

Práce na důvěře a rovnováze

Srpen

Práce ze země s "nespokojeným" koněm.

Ve volnosti - vystoupení z osobní bubliny koně

S Aminkou ze země (bez komentáře)

Ze sedla

S Aminkou ze sedla - základní problematika

Tento měsíc se podíváme na práci ze země, ale i ze sedla. Přeji hodně zábavy s koníky.

ČERVENEC

Práce na lonži s Ávou

Áva je super kluk, ale trápí ho, že občas neví, jak člověka uspokojit, a tak lehce spadne do znuděných kolejí.

Ukáži vám jak na "ukládání" úspěšných momentů, a také se podíváme na problematické nacválání

Pod sedlem s Ávou

Áva díky své citlivosti se lehce uzavře do sebe nebo začne prosazovat názory, avšak pokud se jezdec nepustí do konfliktu, pak se mu snaží vyhovět. Jedny z mých prvních ježděních, kdy jsem řešila, aby byl ochotný zatáčet na minimum pomůcek a také co nejrychleji reagoval na zvýšení energie.

Učím klus ze země

Červen

Celý rozhovor Janou

Jana byla druhou členkou našeho jezdeckého klubu v začátcích. Pojďme si společně zavzpomínat několik let dozadu.

S Aminkou

Jedno z prvních ježdění Aminky a pokroky na lonži.

Ava problém s vysláním na kruh

Jednou za dávných časů narazili na ledovec. Tento problém mívá mnoho dvojic. Občas nejsou koníci ve své kůži nebo je problém s nadměrným tlakem v těle či jinými faktory.

Trénink 1x za čas

Verča a Mája