Konec spolupráce nebo ?

Velké změny

Rony

Příběh "nebezpečné" klisny odchované na láhvičce.

"Tupohubý" Maserati ze sedla

Jedna z mých posledních lekcí na Maseratim, potom co udělal neuvěřitelný pokrok.

Upřímně mohu říct - ježdění pro něj nebyl radost... proč? Už při vchodu na jízdárnu chtěl jít jinak a nechtěl člověka nechat nasednout.

"Tupohubý" Maserati s majitelkou

Video pro porovnání.

Maseratiho "tupohubost" vyvolávala v Kačence větší pracovitost = tupost v rukách. Pokud chceme zlepšit jemnost v hubě, pak se musíme zaměřit na odlehčení předku. Pokud koni neustále něco děláme v hubě, pak de naše pozornost na špatný konec koně.

Ruka nesmí tahat do těla jinak funguje jako tupý vyvazovák!

Linda a Olinka

První trénink Olinky a Lindy ze hřbetu v novém bydlišti.

Trajánek a Kája

V kruhovce je Trajánek mnohem koncetrovanější a klidnější než na jízdárně, a tak se můžeme soustředit na fyzické uvolnění.

Kája byla po úrazu nohy na horách, a tak jsme nemohly používat stehenní sed.

Áva

Avík je poník, který si nerad nechává šahat na uši, a tak bývá náročné ho nauzdit. Využila jsem paničky nepřítomnosti, abych zjistila, co s touto problematikou zmůžu.

Také jsem otestovala jeho utíkací komplex, který má již posílení, a tak jsem nejprve pracovala ve výběhu na ohlávce (to nemám natočené), a pak jsem ho vzala na jízdárnu, kde jsem se rozhodla otestovat, jestli jsem schopná lonžovat ho i na ohlávce.

Áva je velmi citlivý a nemá příliš rád člověka na blízku. Když s ním pracujeme na blízko, tak je mu to velmi nepříjemné...